Apiteraapial on iidne ajalugu, minnes ajas tagasi tuhandeid aastaid maailma eri paigus. Iidsed egiptlased olid esimesed, kes kasutasid apiteraapiavorme oma igapäevaelus. Apiteraapia on olnud kasutusel üle 5000 aasta traditsioonilises hiina meditsiinis. Tänapäeval on apiteraapia aktsesepteeritud ka mõne riigi tavameditsiinisüsteemis. Loe pikemalt SIIT…
Apiteraapial on iidne ajalugu, minnes ajas tagasi tuhandeid aastaid maailma eri paigus. Iidsed egiptlased olid esimesed, kes kasutasid apiteraapiavorme oma igapäevaelus. Apiteraapia on olnud kasutusel üle 5000 aasta traditsioonilises hiina meditsiinis. Tänapäeval on apiteraapia aktsesepteeritud ka mõne riigi tavameditsiinisüsteemis. Apiteraapia praksiseid on rajatud Koreas, Türgis, Rumeenias ja Jaapanis.
(Evidence growing about the power of bee medicine, 2023)
Iidsel kivikunstil varajaste jahimeestest korilaste poolt on kujutatud mesilast loodusravi osana. “Meditsiini isana” tuntud Vana-Kreeka doktor Hippocrates hindas mesilasnõelaravi** väga väärtuslikuks, eriti artriidi ja liigeseprobleemide raviks. Tänapäeval on tõendusmaterjali, et erinevad mesilastooted soodustavad tervenemist, sest nad parandavad vereringet, vähendavad kehas põletikku ning stimuleerivad tervet immuunvastust.
(Apitherapy, 2020)
** Põhjus, miks meie ei paku mesilasnõelaravi, on selles, et me ei soovi teraapia käigus mesilastelt elu võtta. Antud teraapia on leidnud maailmas palju kajastust ning selle kohta on ilmunud põhjalikke teadusuuringuid (sh kuidas edukalt erinevaid vähitüüpe mesilasmürgiga ravida), seetõttu on seda teraapiat siiski soovituslik teha vaid kogenud arsti järelvalvel meditsiiniasutustes.
© Apimaja 2023